Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U petak, 16. listopada obilježili smo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Ovaj se podosta razlikovao od onih prethodnih, no dobrota je i dalje bila prisutna. Ove godine nismo nosili peciva i kolače te nije bilo priredbe. Ovogodišnje donacije idu udruzi ,,Marijini obroci” te će svaki razred omogućiti hranu za jedno dijete čak cijele godine. Neki će razred možda pomoći djeci u Indiji, dok će drugi biti razlog za veselje i radost djeci u Africi. Osim novaca, mogli smo donirati i odjeću koju smo prerasli ili za koju smo shvatili da nije naš stil. Ona će se prodati putem udruge NUDUDU koja sav prikupljeni novac također donira ,,Marijinim obrocima”. Nakon trećeg sata svi smo u isto vrijeme igrali edukativni kviz u Google Formsu pod nazivom ,,Zahvalni smo i pazimo, hranu ne gazimo”. U petnaest pitanja odgovarali smo na pitanja o gladi i zalihama hrane u svijetu. Moj je razred zauzeo drugo mjesto u školi zajedno sa 6. a, 5. c i 7.c, dok su prvo mjesto osvojili učenici 5.d koji su osvojili čokoladice, s trinaest točnih odgovora. Svaki je razred na svome Satu razrednika pogledao kratki dokumentarni film o ,,Marijinim obrocima”. Moj je razred gledao ,,Generaciju nade”. Korisnici Marijinih obroka pričaju svoje teške životne priče, a svakako je važno znati za drugačije živote te pomoći koliko možemo. Dan kruha svakako je bio drugačiji, no mislim da je bilo divno pomoći, a mislim i da svi znamo: ,,Dobro se dobrim vraća!”

Gabi Pavlović, 6.B