Pozdravna riječ nove glavne urednice

Na kraju prošle nastavne godine, odabrali smo novu glavnu urednicu. U odabiru su sudjelovali svi novinari, a tadašnje osmašice provele su i intervju s potencijalnim kandidatima. Nova glavna urednica je Gabi Pavlović, a njezin zamjenik je Ivan Đuran. Naša Gabi odlučila se obratiti čitateljima s nekoliko riječi.
Pisati sam oduvijek voljela, kao i čitati, zapravo na sve načine uživati u tekstu. Kada sam išla u drugi razred, vodila sam vlastite novine u kojima sam pisala o novostima iz svojeg života ili zanimljivih događaja u svojoj okolini. Kada sam stigla u više razrede, upoznala sam profesoricu Dijanu, koja me upoznala s ljepotom novinarstva i članaka i pomogla mi proširiti moju ljubav prema pisanju. Uživala sam u svakom satu novinarske koji smo imali, učila sam nove stvari i pravila koja su mi pomogla pisati. Trudila sam se, jer sam htjela svoje oduševljenje o nekoj temi preko teksta podijeliti s čitateljima. Rekla bih da se taj trud isplatio, jer sada, u sedmom razredu, dobila sam priliku biti glavna urednica mojih najdražih novina. Čast mi je biti na tom vrlo važnom mjestu jer se nadam unijeti još više sreće i zanimljivih tekstova u Zmajček. Znam da ću imati više posla sada, nego dok je Magdalena Denić bila urednica, ali ponosna sam na to što mogu reći da sam baš ja njezina nasljednica. Potrudit ću se slijediti njezin primjer, ali i napraviti svoje putove. Sat na kojem nam je profesorica konačno rekla tko je novi urednik, bio je dosta običan. Ali moj se cijeli tjedan, pa čak i mjesec, popravio sto puta nakon što je bilo rečeno da sam ja uspjela! Moram napomenuti da, bez truda profesorice Dijane, potpore mojih divnih prijatelja i kolega, sumnjam da bih danas bila ovdje gdje jesam. Zato, hvala svima, vama imenovanima, ali i svima neimenovanima zbog kojih je danas Zmajček upravo to. Zmajček, višestruko nagrađivane školske godine na koje sam ponosna što sam dio njih. Nadam se da ćete uživati u ovogodišnjem Zmajčeku, da ćemo vas zabaviti raznovrsnim tekstovima i zanimljivih istraživanja! Sretno svima koji rade na ovim predivnim novinama, i sretno svima u ovoj školskoj godini!
Vaša nova urednica, Gabi Pavlović