Vijeće učenika na Meetu

Ove se godine prvi sastanak Vijeća učenika naše škole održao preko Google Meeta. Dogodilo se to dana 14. listopada  Na sastanku je sudjelovalo većina predstavnika razreda naše škole. Vijeće su vodili ravnatelj Vladimir Vuger, i pedagoginje Franka Pavičić i Eva Đuran. Imali smo četiri točke dnevnog reda : konstituiranje Vijeća učenika u školskoj godini 2021./2022., izbor predsjednika i zamjenika predsjednika Vijeća učenika, upoznavanje sa Školskim protokolom o postupanju u školi i Školskim preventivnim programom te točka razno. Kako smo prvu točku riješili samim prozivanjem učenika, sljedeći je bio zbor novog predsjednika i zamjenika predsjednika. Nakon što su pojedini učenici rekli svoje prijedloge, učenike za koje misle da bi bili sposobni za to mjesto, a neki predložili i same sebe, krenuli smo na glasanje. Nakon što je ime predloženog učenika bilo pročitano, svi koji smo bili za njega, napisali smo njegovo ime u poruke poziva. Nakon što smo sve prošli, izbrojili smo glasove i dobili novu predsjednicu i zamjenicu predsjednice! Mjesto predsjednika Vijeća zauzela je Zora Mara Sikora, učenica 7. razreda iz Vugrovca.

Za zamjenicu smo odabrali učenicu 8.B razreda, Alanu Paj. Nakon toga smo pregledali programe protiv nasilja za ovu godinu. Očekuju nas mnoge zanimljive radionice. Zatim smo pričali o svojim željama, prijedlozima, žalbama i zamolbama kako bi naša škola bila još bolja! To je ukratko, bio naš prvi sastanak.

Gabi Pavlović

Komentari