Mislimo jedni na druge u akciji Mjesec plave kasice za 57 djece

Sudjelovanje u programu  MALA DJELA, VELIKA RAZLIKA

Ove godine u  sklopu projekta ,,Mislimo jedni na druge”  naši su učenici  sudjelovli u aktivnostima organizacije Mary’s Meals u akciji nazvanoj  MJESEC PLAVE KASICE. Akcija je provedena tijekom listopada i studenoga. Glavni cilj i misao vodilja je stvaranje generacije osjetljive na socijalnu nepravdu, promicanje solidarnosti i ukazivanje na potrebu uočavanja svega dobra koje posjedujemo te zahvalnosti za ono što imamo. Učenici su  imali priliku razmisliti o ulozi i važnosti dobrog obrazovanja za budućnost djece. Uz navedeno, prikupljali su i sredstva potrebna za topli obrok i školovanje.

Tijekom korizme planiramo provesti sličnu akciju.

Prosječan trošak prehrane jednog djeteta tijekom cijele školske godine iznosi 132 kune i zamisao je bila da svaki razred prikupi 132,00 kn. Kako naši učenici i njihovi roditelji imaju veliko srce, gotovo svi razredi su prikupili više od  traženih 132,00 kn. Sudjelovao je velik broj razreda naše škole zahvaljujući razrednicima koji su bili voljni angažirati se u informiranju i prikupljanju sredstava. Obzirom na česte samoizolacije učenika i otežane uvjete rada, prikupljena je odlična svota novca. U nastavku je popis razreda i razrednika te iznosi koje su prikupili. Prikupljeno je 7.599,50 kn što pokriva 1 topli obrok u školi za 57 djece.

U priješnjem članku pisali smo o ostalim aktivnostima koje su provedene povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. 8. e je sa svojom razrednicom izradio umnu mapu o djeci radnicima.

umna mapa Djeca radnici

U nastavku donosimo tablicu u kojoj je navedeno koji su sve razredi sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj akciji.

Mirjana Novak

Što o ovoj akciji misle naši novinari?

Mene je ovaj projekt potaknuo da razmišljam pozitivnije da osjećam zahvalnost. Shvatio sam kako je mojim vršnjacima u nekim državama, kako mojim vršnjacima je teško. Skupili smo dovoljno da prehranimo 57 djece i to me čini sretnim. Neki ljudi ne shvaćaju kako im je lijepo naspram djeci koja nemaju dovoljno niti za jedan topli obrok.

Ivan Đuran

Nedavno se u našoj školi skupljao novac za Marijine obroke. Skupilo se čak oko osam tisuća kuna te je taj novac iskorišten za prehranu čak pedeset i sedmero djece u Africi i ostalim dijelovima svijeta gdje Marijini obroci djeluju. Sama pomisao da se ovakve organizacije moraju brinuti o djeci u Africi potiče me na to da budem zahvalna za to što živimo na kontinentu s dobrim životnim uvjetima. No drago mi je što mi možemo pomoći nekome kome je potrebna pomoć. Kad samo pomislim na to kako tamo ljudi žive, zato mi je drago što mi možemo nekako pomoći te donirati novac.

Malena Hrustić

U našoj školi održao se projekt gdje smo skupljali novac za Marijine obroke. Uspjeli smo skupiti dovoljno novaca da prehranimo čak i 57 djece za sljedeću godinu. Ovaj projekt me je potaknuo na zahvalnost za sve što imam jer neki moji vršnjaci u drugim dijelovima svijeta ne mogu ovako živjeti i jako mi je žao zbog toga. Nadam se da smo im uspjeli pomoći.

Lana Đurković

Naša škola je tijekom listopada i studenog skupljala novac za Marijine obroke koji pomažu prehraniti djecu u Africi, Indiji i drugim potrebitim dijelovima svijeta. Drago mi je jer smo uspjeli skupiti novac za jedan topli obrok dnevno kroz cijelu godinu za čak 57 djece.

Magdalena Mamić

Zadovoljna sam i sretna što smo skupili novac za 57 djece koja se nalaze u siromašnim zemljama. Sviđa mi se ovaj projekt jer im na taj način puno pomažemo, ali u isto vrijeme mislim da je jako tužno što u 21. stoljeću i dalje postoji glad u svijetu. 

Mihaela Pavlović

To što smo skupili novac za 57 djece u siromašnijim zemljama me u isto vrijeme čini sretnom i tužnom. Sretna sam jer znam da će se ovim putem njima pomoći i olakšati život, ali tužna što za to uopće ima potrebe. Čini mi se da nije fer kako moji prijatelji i ja imamo sve što trebamo i ne trebamo, a neki nemaju niti za osnovne životne potrebe. Nadam se da će se u budućnosti to popraviti, ali bez dobrih ljudi i organizacija poput ove, to neće biti moguće.

Gabi Pavlović

 

 

Komentari