Zanimljive radionice povodom Noći knjige

I ove godine odmah nakon proljetnih praznika u našoj školi provedene su razne zanimljive radionice. U ponedjeljak,  25. travnja 2022. godine, na satu Informatike, 7.a razred je s profesoricom Valentinom Vidović i knjižničarkom Katarinom Jukić obilježio Noć knjige. Radili smo svakakve zanimljive stvari na računalima vezane uz našu zadnju lektiru Maturalac, koju je napisala Branka Primorac.  Kada smo došli na sat podijelili smo se u parove i svaki par je imao neki zadatak za napraviti. Moja prijateljica i ja smo trebale napraviti Kahoot kviz i križaljku, ali pošto smo bile gotove prije ostalih profesorica nam je rekla da napravimo i osmosmjerku. Rad u Kahootu nije bio težak niti kompliciran. Kada smo napravile pitanja i zabilježile točne odgovore, trebale smo staviti slike, oko kojih smo se čak i najviše pomučile jer smo htjele da učenicima pomognu s odgovorom, ali da im ga opet ne otkriju. Ostali učenici radili su u nekim drugim alatima kao što je Pixabay sa kojim su  napravili video.

Svi su radovi izvrsno ispali i svidjeli se profesorici i knjižničarki.

Raznolike radionice za svakoga

Osim ove radionice Digitalni pogled na lektiru, učenici su sudjelovali i u raznim drugim radionicama kao što su Potraga za blagom u knjigama (1. – 4. razred s voditeljicom Katarinom Jukić ), Sloboda na koricama ( radionica flicanja za učenike 6. razreda s voditeljicom Adelom Barbić ) i Bez okvira ( izložba likovnih radova učenika 5. – 8. razreda s voditeljicom Vericom Jadanec ). Učenici su se tog dana mogli maskirati u svoje omiljene likove iz stripova ili književnih djela. Naša škola je na YouTubeu stavila objave koje prikazuju neke od radova koje su učenici napravili. Nadam se da ćemo sudjelovati u još ovakvih obilježavanja nekih posebnih dana jer nam se svima jako svidjelo!

Lucija Hrgetić

Komentari