Sastanak sudionika Dig IT projekta

Za mjesec prosinac sudionici eTwinning projekta Dig IT dogovorili su online sastanak. Mi osmaši i sedmaši koji smo u projektu okupili smo se u srijedu 7. prosinca 2022. u 18 sati u učionici s učiteljicama Marinom i Dijanom. Spojili smo se na Zoom i razgovarali s učenicima i učiteljima iz drugih zemalja. Trebali smo se predstaviti; reći kako se zovemo, koliko imamo godina i što volimo. Neki su to bili odužili i čak govorili o svojoj braći i sestrama. Nakon što smo se svi predstavili igrali smo kviz koji su osmislili naši učenici kad na mobilnosti kod nas boravila djeca iz Turske. Pitanja u kvizu bila su vezana uz zemlje koje su u našem projektu, a to su: Turska, Hrvatska, Slovenija, Portugal, Rumunjska, Italija i Slovačka. Ja nisam igrala kviz jer sam pisala zadaćnicu. Neke odgovore smo znali od prije s geografije, a neka su bili malo teža. Kada je kviz završio, učitelji su čestitali pobjedniku i pitali ga koje mu je pitanje bilo najteže. Nama je sat završio pa nismo sudjelovali u dijelu Would you rather. Idući dan u 13 sati sam bila ponovno na sastanku, ali ovaj put sa svojim razredom, 8. a koji je taj dan imao Sat razrednika u vrijeme sastanka.  Opet smo se predstavili kao i jučer, samo što se ovaj put predstavio tko je želio. Nakon što smo se upoznali odigrali smo kviz zato što učenici i profesori nisu bili isti kao jučer. Ovaj sam put ja igrala kviz i bila sam prva u kvizu tako da sam trebala reći koje pitanje je bilo najteže i tako smo još malo razgovarali. Po meni najteže pitanje je bilo ,,Kroz koju državu prolazi rijeka Rajna?”. Nakon kviza imali smo igru ,, Bi li radije” tj. ,,Would you rather”. Profesorica Nina odabrala je prvog učenika u PŠ Vugrovec koji je postavio pitanje učeniku iz našeg razreda i tako u krug. Bilo mi je jako zanimljivo, pogotovo na drugom sastanku jer sam bila sa svojim razredom pa sam bila opuštenija jer sam se već predstavila jučer. Htjela bih ponoviti nešto ovakvo jer mi je bilo zanimljivo razgovarati sa učenicima i učiteljima diljem svijeta.

Lucija Hrgetić