Učinkovito podučavanje jezika pomoću digitalne tehnologije

Naše učiteljice, Nina Rezo, Marina Sertić i Dijana Požgaj, u utorak 13. 12. 2022. održale su predavanje na ŽSV-u učitelja hrvatskog jezika za škole sesvetskog područja u OŠ Sesvetski Kraljevec. U predavanju pod nazivom Učinkovito podučavanje jezika pomoću digitalne tehnologije predstavile su Erasmus + projekt Get Updated with Call koji se provodi u našoj školi.

vesele predavačice

Govorile su o ciljevima projekta te su pokazale uratke učenika uključenih u projekt izrađene u raznim digitalnim alatima. Također su predstavile i eTwinning projekt Dig IT u kojem naši učenici sudjeluju i surađuju sa svojim vršnjacima iz 7 europskih zemalja. Bilo je govora i o aktivnostima koje su provedene prilikom nedavnog boravka turskih učenika i učitelja u našoj školi u sklopu mobilnosti te o nadolazećoj mobilnosti naših učenika u Balikesir u Turskoj. Na kraju predavanja učiteljice sudionice edukacije su odigrale Blooket kviz i pritom se super zabavile. Nakon predavanja zainteresiranim kolegicama predavačice su odgovorile na pitanja. Nadamo se da će ovo predavanje potaknuti neke od sudionika da se okušaju u sudjelovanju u projektima.

Dijana Požgaj

Komentari