Manga lutkice od papira – remek-djela naše učenice

Prije Božićne priredbe 16. 12. 2022. u OŠ Vugrovec posjetitelji su bili slobodni razgledavati školu u Vugrovcu u sklopu Dana otvorenih vrata, a mi novinari smo tijekom razgledavanja naišli na izlog lutkica izrađenih od papira koje su se nalazile u učionici Matematike. Lutkica je sveukupno bilo pet, različitih veličina te su sve bile iz japanskih stripova mangi ili animea. Jako su nam se svidjele i ostali smo zapanjeni. Pitali smo profesoricu Galunić tko je to izradio i ona nam je odgovorila da je lutkice izrađivala Pia Polovanec, učenica 7. c razreda naše škole. U tome trenutku autorica ovih remek-djela naišla je te smo s njom popričali o fascinantnim lutkicama.

novinarka Malena s talentiranom umjetnicom Piom

Inspiraciju je dobila dok je na internetu tražila što bi mogla crtati te je tijekom traženja pronašla jednu od takvih figurica pa ih je i sama odlučila izrađivati. Neke od likova koje je izrađivala su Chariot (Black Rock Shooter), Yukari Yakumo i Fujiwara no Mokou (Touhou Project) i druge. Za izradu velikih figurica joj treba oko dva dana, a manjih figurica par sati. Za izradu koristi uglavnom normalni papir, ali za veće figurice koristi deblji i čvršći papir. Uzorak prvo printa, a kasnije ga reže i sastavlja u figurice. Svaka čast originalnoj umjetnici!

Malena Hrustić

Komentari