Pub kviz u Vugrovcu

Na dan Božićne priredbe naše škole, 16.12., održavao se pub kviz koji su osmislili i vodili profesori povijesti: Kristijan Prugovečki, Damir Obad i Tomislav Frigan. Na kvizu su bile pokrivene različite teme kao što su: videoigre, superjunaci, geografija, povijest, glumci, pjevači i još puno toga. Pub kviz je već počeo i bio je na 3 pitanju i tada su novinari došli malo razgledati kviz koji nisu planirali igrati, no kada smo ušli, profesori su nas pitali  ,,Hoćete li igrati?” Mi smo naravno, pristali.  Profesori su vratili 3 pitanja unazad i počeli smo igrati kviz. Kviz se sastajao od 3 runde i nakon svake runde brojali bi se bodovi i pogledalo bi se na kojem je koja ekipa mjestu. Sami kviz se sastajao od  60 pitanja i u svakoj rundi bilo je po 20 pitanja. Igralo je pet ekipa. Neka pitanja su bila zabavna, a neka su bila jako teška i nakon svake runde imali smo po 5 min pauzu. Dok smo igrali, profesori su pustili glazbu za zabavu i atmosferu. Kada smo završili prve dvije runde, dočekalo nas je iznenađenje koje je bilo da se izvlači dvije grupe i te dvije grupe odlučivale su koja će biti tema/kategorija. Kada smo završili s trećom rundom, profesori su zbrojili bodove i otkrili pobjednika. Pobjednici su bili ,,5 čudaka”  – to su bili učenici iz Vugrovca, a grupa ,,Kašinčani” bili su dugi, i nedostajalo im je pola boda kako bi pobijedili. Na kvizu smo se svi lijepo zabavili i nešto novo i lijepo naučili. Pub kviz je bio zanimljiv i pohvala profesorima Kristijanu Prugovečkom, Damiru Obadu i Tomislavu Friganu što su ga osmislili i proveli.

Ivan Đuran