Učenici postali učitelji

Nakon našega putovanja u Tursku u sklopu Erasmus + projekta Get updated with CALL, opet smo se vratili u školu i došlo je vrijeme da svima u školi predstavimo naše putovanje. U srijedu 8. 2. 2022. bili smo pozvani na sjednicu, točnije Učiteljsko vijeće, da predstavimo učiteljima iz cijele škole naše putovanje. Par dana prije svi smo zajedno napravili PowerPoint prezentaciju u kojoj smo opisali cijeli put u Turskoj. Sjednica je započela u 18:15, ali naša večer na sjednici nije dobro započela. Iako se gotovo svaka sjednica održava u Kašini, nas 4 koje smo trebali prezentirali smo mislile da se sjednici održava u Vugrovcu. Još uvijek ne shvaćam kako se desilo da smo sve 4 mislile da je sjednica u Vugrovcu. Bilo nam je čudno kako je škola u Vugrovcu skroz prazna, ali čistačice su nas pustile unutra pa smo mislile da smo na pravome mjestu. Sve dok nam profesorice nisu krenule slati poruke i ispitivati nas gdje smo. Kada smo ,,pokopčale” da je sjednica u Kašini, nismo mogle vjerovati kako smo pogriješile, ali smo na kraju uspjele doći u Kašinu na vrijeme. Sjednica je započela. Prezentirale su Bernarda iz 7. razreda, Zora iz Vugrovca, Malena, Gabi i ja iz Kašine. Ravnatelj nas je pozvao pred učitelje i krenule smo prezentirati. Pričale smo o tome kako su u 11. mjesecu učenici iz Turske prvo došli kod nas u Hrvatsku. Kako smo im pokazali Kašinu i Zagreb. Kako smo odlučivali tko će od nas biti odabran da ide o Tursku kroz testove iz hrvatskog, engleskog i informatike. Kako je izgledalo naše putovanje do Turske. Kako smo razgledavali Balikesir i Istanbul. Također smo pričali i o našim turskim obiteljima. I ono najvažnijie, prezentirali smo koje smo sve digitalne alate koristile za vrijeme nastave u Turskoj. Naša prezentacija je završila, ali smo još ostale da čujemo o predavanju profesora Brune Kebera. Bilo je vrlo zanimljivo naći se s druge strane katedre. Našu mobilnost nastavit ćemo predstavljati i učenicima naše škole.

Lana Đurković