Zmajček odabran za državni LiDraNo

U ožujku je naš Zmajček sudjelovao na županijskoj razini smotre LiDraNo. Na županijskoj smotri mi novinari predstavili smo se s jednom radijskom emisijom te tri novinarska rada. Od svih naših uradaka jedino Zmajček je bio predložen za državnu smotru LiDraNa te smo nestrpljivo čekali da članovi prosudbenih povjerenstava za školske listove odaberu radove učenika osnovnih škola koji se pozivaju na državnu Smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2024. Zajedno s našim prijateljima iz Čarobne frule odabrani smo kao jedina dva digitalna školska lista iz Grada Zagreba. Iz cijele Hrvatske od sveukupno 15 pozvanih listova pozvana su samo tri digitalna lista – Čarobna frula, KBG i Zmajček. Državni LiDraNo za osnovne škole će se održati 22. travnja u Vinkovcima i trajat će tri dana. Meni kao glavnom uredniku je drago što sam postigao takav odličan rezultat u svojoj prvoj godini ,,mandata”.  Iako ću ja predstavljati naš list na okruglom stolu u Vinkovcima, ovo je uspjeh svih zmajčeka. Također, ovo mi je prvi put i ponosan sam na sebe i na prijašnje zmajčeke koji su isto upleteni u kreiranju Zmajčeka u prošlosti i koji su puno više doprinijeli listu nego ja. Ali još stignem. Imam još dvije i pol godine, a nadam se da će moj doprinos biti i predstavljanje lista na ovogodišnjoj državnoj smotri.
Lukas Šebek