Zmajček leti na državni LiDraNo

Kao i svake godine Zmajček je sudjelovao na smotri LiDraNo, te je bio predložen za državnu razinu, ali ove godine imamo čast da je državno povjerenstvo odlučilo pozvati našeg Zmajčeka na državnu razinu koja će se održati idući tjedan od 24. do 27. 4. 2023. u Vodicama! Cijelo uredništvo i novinari s radošću su dočekali ovu vijest, jer nije mala stvar biti uvršten među 15 najuspješnijih školskih listova za proteklu školsku godinu. Gotovo svake godine, naša škola sudjeluje na državnoj smotri u kategoriji samostalnih novinarskih radova, a Zmajček kao list dosad je bio pozvan samo jednom, točnije prije četiri godine. Kao glavni urednik iznimno sam sretan da je drugi put upravo ove godine kad sam ja glavni urednik, a ponosan sam i jer ću drugu godinu zaredom sudjelovati na državnoj razini, ali ovaj put u drugoj kategoriji. Novinar sam u Zmajčeku već četiri godine i prošle godine sudjelovao sam na LiDraNu po prvi put sa samostalnim novinarskim radom i prošao sam na državnu smotru i imao sam priliku provesti tri prekrasna dana u Vodicama. Ove godine nisam sudjelovao sa samostalnim novinarskim radom već kao glavni urednik Zmajčeka imam čast predstaviti naš list pred ostalim kolegama čiji su listovi prošli selekciju.

Četiri godine truda

Sjećam se kada nas je u 5. razredu osnovne škole učiteljica Dijana želi li netko ići na Novinarsku. Objasnila nam je što ćemo na Novinarskoj grupi raditi i meni se to svidjelo i odlučio sam se upisati. Na prvu sam bio stisnut i sramežljiv zato što su s nama bile sada već bivše novinarke/zmajčekice koje su već četiri godine  radile i pisale za Zmajček i nakon osmog razreda nisu više mogle sudjelovati zato što su prelazile u srednju  školu, pa smo se mi, mlađi zmajčeki morali dokazati kako bi nas starije novinarke izabrale za glavnog urednika i tako su odlučile da će moja kolegica Gabi Pavlović biti glavna urednica, a da ću ja biti u osmom razredu. Jako sam sretan što sam prošao na državnoj smotri LiDraNo dvije godine zaredom iako nisam samo ja zaslužan za Zmajčekov uspjeh već svi moji kolege novinari koji marljivo rade tijekom cijele godine. Biti novinar se stvarno isplati! Veselim se idućem tjednu!

Ivan Đuran