Virtualna škola na STEM danu

Na radionici Virtualna škola prošetali smo virtualno školom i istražili svaki njen kutak. Učenici i voditelj prezentirali su virtualnu šetnju koju su napravili uz pomoć raznih programa. Profesor Bruno Keber objasnio nam je kako je došao na ideju da izradi našu školu u virtualnom svijetu. Rekao je da je nakon što su  preuredili našu školu u Vugrovcu budući da se srušila u potresu, vidio da se djeca iz prvih razreda nisu baš snalazila, a niti ostali. Nisu pronalazila učionicu, WC… Također može poslužiti učenicima iz matične i drugih područnih škola u snalaženju, budući da ne borave toliko često u njoj.  Isto tako roditelji učenika iz prvog razreda nisu znali gdje se što nalazi – gdje je ravnatelj, pedagog i onda je on napravio virtualnu učionicu gdje onaj koji ju koristi kao učenik prolazi cijelu školu. Može se hodati kroz učionice, otvarati vrata, pucati loptu, može se zabiti gol i svako malo nešto nadogradi kako bi korisnici mogli raditi sve više i više stvari.

prezentacija virtualne škole projektnim partnerima

Sudionici radionice rekli su nam da su se pridružili radionici zato što se baš i ne znaju snalaziti u školi Vugrovec i naravno željeli su istražiti školu i sve tajne prostorije koje skriva i sve što nisu dosad vidjeli i naravno da su se došli zabaviti i da im se jako sviđa radionica.

Luka Hrustić, Gabriel Tudek