Što se zgodi kad učiteljica iz Informatike priča o modi

Već dosta dugo nismo intervjuirali niti jednu profesoricu ili profesora vezano uz njihov stil i modu. Prva profesorica koja nam je pala na pamet kad smo počeli razmišljati o ovoj vrsti intervjua je definitivno naša učiteljica iz Informatike, Valentina Zmiša. Svi mi učenici smatramo da je ona jedna od onih zaposlenika škole koji se najljepše oblače i imaju najviše stila. Što smo saznali o njezinom modnom izričaju i koje nam je savjete dala pročitajte u nastavku.

Mi naravno mislimo da se jako lijepo oblačite. Mislite li i Vi isto?

učiteljica Valentina na priredbi za Dan kruha s učiteljicom Ivanom Turčić iz Vjeronauka

Meni se sviđa kako se ja oblačim i ne bih nikada izašla iz kuće u nečemu što mi se ne sviđa. Volim čuti mišljenje drugih i konstruktivnu kritiku, ali ne padam u nesvijest ako se nekome ne sviđa nešto što sam ja obukla.

Pratite li trendove?

Volim pročitati o tome, ali nije kao da ja sad to slijepo pratim. Posebno mi se sviđa Colourblock trend. To je kombiniranje crvene i narančaste i nekakvih naizgled nespojivih boja. Općenito smatram da se boje koje kombiniramo moraju slagati. Očajan trend mi je ovo što svi hodaju u trenirkama. Užas živi! Sjetite se samo prošle godine kada smo išli u kazalište, 90% vas je bilo u trenirkama. U crkvi ljudi u trenirkama. Katastrofa!

Koliko vam treba da se spremite za posao?

Sat i pol ili dva ako se potrudim.

Oblačite li se isto za posao i privatno?

Ne, jer pokušavam svu lijepu odjeću sačuvati za posao, a ostalo za izlaske i druge prigode.

Imate li modnog idola?

Nemam modnog idola, ali znam par ljudi za koje ja mislim da se lijepo oblače.

Što najviše nosite od nakita?

Nosim razne vrste nakita, ali najviše naušnice.

nakit učiteljice Valentine

Jeste se ikada farbali, ako da, kada? Ako ne, planirate li?

Da, mislim da je očito da se farbam. A farbam se već od osnovne škole, vrlo često i imala sam svakakve boje.

Kozmetika, šminka i estetika

Što koristite od kozmetike?

Najviše koristim proizvode za lice jer mi je to najvažnije.

Koja vam je najdraža nijansa ruža i koji vam je lip combo?

Nemam neki određeni, sve nosim. Nemam niti neki određeni lip combo jer ne volim te slojeve,

preferiram obično sjajilo i to je to

Imate li kakve preporuke i savjete za šminkanje?

Mislim da ne treba pretjerivati, jer ja obožavam šminku i mislim da je to super, uvijek sam našminkana. Ali da, ja smatram da ne treba pretjerivati, poput nalijepljenih obrva i precrtanih usna, mislim da je to baš ne.

Tajna savršenih obrva i ostali savjeti

Koja je tajna vaših predivnih obrva?

Kao prvo, smatram da moje obrve nisu predivne jer nisu simetrične, i nije to sve kako treba biti. A tajna je u tri različita proizvoda kozmetike.

torbica za svaku prigodu

Što mislite o tetovažama?

Super su mi i sviđaju mi se.

Zašto učiteljice smiju nositi kratke suknje i haljine, a učenice ne?

Trik pitanje? Ne smiju nositi kratke suknje i haljine jer pravila Kućnog reda stoje, to vrijedi i za učitelje i za učenice, a i mislim da u našoj školi nitko ne dolazi u kratkim šosićima i sl.

Kako ostajete tako mladi? Možete nam dati koje kakve savjete za kožu?

Mislim da je najvažnije očistiti lice prije spavanja, što mnoge mlade djevojke ne prakticiraju i ne skidaju šminku prije spavanja. Smatram da je to ekstremno važno. Znači, redovito čistiti kožu i bez obzira što je u mladosti koža i lice jako lijepo. Ali mislim da i tada treba predavati pažnju da se lice očisti gelom, umije, stavi krema i slično, a ne neka Nivea ili krema za ruke. Paziti također na izlaganje suncu i da se tu ne pretjeruje.

Naručujete li online, ako da, odakle najviše naručujete?

Da, naručujem online i tako najčešće i kupujem odjeću i obuću. Većinom preko webshopova poput Notino, Asos, Bestsecret, Zara itd.

Lucija Đurković, Lucija Perić, Lukas Šebek