Dan ružičastih majica

U školama diljem svijeta se svake godine obilježava Dan ružičastih majica posljednje srijede u mjesecu veljači. Ove godine je to na današnji dan, 27. veljače.

učenici 4. a razreda

Dan ružičastih majica je pokrenut kao otpor prema vršnjačkom nasilju. Poznat je slučaj dječaka u Kanadi koji je zlostavljan od strane vršnjaka jer je došao u školu u ružičastoj majici. Njegovi prijatelji su idući dan u znak potpore došli u školu u ružičastome, a to radimo i mi danas.

knjižničarke u Vugrovcu

Recimo STOP nasilju!
Viktorija Sudan, 6. c

mali knjižničari u Kašini

Ne smijemo se nikada tući jer to nije nikad rješenje.
Noa Marić, 2. a

postavljanje panoa u Vugrovcu

* * *
Nasilje nije lijepo i nije bitno za prijateljstvo. Prijateljstvo pobijedi sve pa se ne smijemo tući.
Jan Nežić, 2. a

“velike” knjižničarke u Kašini

Trebali bismo održavati taj prekrasni dan češće jer je taj dječak napravio prekrasan potez da bi dao mami potporu. Također mislim da muške i ženske boje ne postoje i ne moramo voljeti svi istu boju. Poštujući razlike ne može se ni razviti nasilje.
Elena Tašev, 6. b