Likovi pobjegli iz mašte završili u našoj školi

Dan nije niti svanuo, a svi su već bili zamaskirani u potrazi za slatkišima. Učenici naše škole na najluđi dan u godini, koji se ove godine održao 25. veljače, maskirali su se u raznovrsne maske. To je dan kada djeca i ljudi mogu postati što god požele. Neki od najčešćih običaja za taj dan su pečenje i jedenje krafni, povorke, obilaženje kuća, pjevanje fašničkih pjesama, maskiranje i ostale fašničke radosti. A i u školi je bilo veselo jer je dosta učenika došlo na nastavu zamaskirano. Neki su bili tako dobro maskirani da su ih učitelji jedva prepoznavali. Atmosfera u školi je bila jako vesela. Mlađi učenici najviše su se maskirali u super junake i likove iz crtića i knjiga. Kod učenika viših razreda pomiješale su se princeze s likovima iz filmova strave.

A neki su se maskirali i jedni u druge…

ja, ja i Gabi

Žao nam je da je na isti dan objavljeno da je i u ljekarnama ponestalo maski…

Magdalena Mamić i Mihaela Pavlović

Komentari