,,Kako se na turskom kaže bakar?” – prezentacija mobilnosti učenicima

Učenice OŠ Vugrovec-Kašina Lana Blažinović, Marta Zlatić i Zora Mara Sikora su, 17. veljače 2023., tijekom prva četiri školska sata, učenicima od 5. do 8. razreda PŠ Vugrovec predstavile Erasmus+ projekt Get Updated with CALL u kojem sudjeluju. Učenici su se, neki više, neki manje, zanimali za aktivnosti u projektu i mobilnost u Tursku. Neki su razredi postavljali mnoga zanimljiva pitanja, a neki niti jedno.

učenici u Vugrovcu pozorno slušaju o mobilnosti

Prezentacija je bila o aktivnostima u projektu, o gostima iz Turske te mobilnosti u Tursku. Prezentirale smo o radionicama s gostima, turskoj hrani, gradu Balikesiru, smještaju u obiteljima, aktivnostima u školi, terenskoj nastavi u Ayvaliku te boravku u Istanbulu.

Učenike je najviše zanimalo kako je bilo u obiteljima, kakve su cijene i kakva je turska hrana. Za prezentaciju su se najviše zanimali osmaši, a pogotovo šestaši. Iako su sedmaši i petaši mirno sjedili i pozorno pratili, nije bilo pitanja osim: „Kako se na turskom kaže bakar?“

Zora Mara Sikora