Osmaši na Obrtničkom sajmu

U našoj školi provodimo brojne aktivnosti u sferi profesionalne orijentacije. Jedna od njih je i posjet manifestacijama koje mogu pomoći osmašima odlučiti koju srednju školu će upisati. Dana 26. 4. 2023. učenici osmih razreda iz Kašine i Vugrovca posjetili su Obrtnički sajam u Zagrebu kako bi lakše odlučili koju srednju školu upisati. Putovanje tamo je bilo organizirano od strane Grada. Krenulo se autobusom oko 8 ujutro. Na Velesajmu u Zagrebu u jednome od paviljona održao se Obrtnički sajam. Razne strukovne srednje škole i obrtničke srednje škole imali su tamo razne štandove na kojima su predstavljali što uče u svojim školama i zašto bismo se trebali upisati u njihovu srednju školu. Također su pokazali što su sve naučili do sad u svojim školama. Frizerska škola učenicima je besplatno radila frizure. Kozmetičari su besplatno ljude šminkali i radile nokte. Automehaničari su pokazivali kako se popravlja auto. Kuhari i konobari dijelili su i radili hranu. Bilo je tamo i mesara, slastičara, krojača, cvjećara, grafičara, dimnjačara i tako dalje. Bilo je dosta poslova i srednjih škola tamo prikazanih. Učenici su tamo mogli doći i obići te radionice. Bilo je puno izbora. Učenike i učitelje moglo se ispitati koliko bodova treba za upis, što mogu naučiti u toj srednjoj školi i gdje se mogu zaposliti s tom završenom srednjom školom. Bilo smo tamo oko dva sata da sve obiđemo i napravimo par krugova tamo da vidimo što nas zanima. Na kraju neki su uspjeli odlučiti svoju budućnost, svoju buduću srednju i posao, dok neki još uvijek ne znaju. Nadam se da je ovaj Obrtnički sajam pomogao svima kojima treba pomoć oko odluke koju srednju upisati.
Lana Đurković