Što se kuha u Zmajčekovoj kuhinji na početku nove školske godine?

Dragi naši čitatelji, dobro nam došli u novu školsku godinu. Zmajček je još uvijek budan i burno prati zanimljive teme s kojima vas jedva čeka upoznati. Preko ljeta se i on malo odmorio, a sad je spreman za novu školsku godinu. U ovoj školskoj godini čeka vas još više zanimljivog sadržaja i raznovrsnih tema koje ćemo istražiti i podijeliti s vama. Iz godine u godinu Zmajček se trudi upoznati vas sa aktualnim temama u našoj školi, gradu, domovini, ali i izvan nje. Budući da je Europska komisija 2023. godinu proglasila Europskom godinom vještina mi smo odlučili za ovogodišnju temu odabrati upravo vještine te smo osmislili naziv rubrike Skileraj (raj skilova odnosno vještina) u kojem ćemo predstaviti učenike naše škole, učitelje, ali i neke druge osobe koje posjeduju zanimljive vještine.

Kao što smo vas izvijestili na kraju prošle školske godine naši veliki zmajčeki koji su sada već u srednjoškolskim klupama predali su palicu nama, sadašnjim šestašima koji sada činimo glavno uredništvo s Lukasom Šebekom na čelu i njegovom zamjenicom Petrom. Prvi put imamo i kreativnog urednika, Frana Kolenkovića i zanima nas koje će novosti njegova kreativnost donijeti dizajnu našeg Zmajčeka. Veseli nas da se ove godine na novinarsku upisalo skoro 20 novih zmajčeka, od toga čak deset petaša. Već radimo punom parom i čak smo odradili prvu terensku nastavu u Muzej selfija o kojoj ćemo pisati idući tjedan na novinarskoj. Imamo puno planova i ideja i veselimo se novim radnim pobjedama. Želimo vam svima uspješan početak školske godine!

 

Lukas Šebek, Dijana Požgaj i uredništvo

Komentari