Naši straničnici putuju!

Knjižničarka nam je rekla da je i ona u osnovnoj školi bila mlada knjižničarka. Razgovarale smo o školskoj knjižnici u kojoj je ona posuđivala knjige i tada se rodila ideja. Knjižničarke u Vugrovcu i knjižničari/ke u Kašini su izradili straničnike. Pitate se gdje? Pa u knjižnici. U Vugrovcu smo izrađivale Jana, Dora, Nika, Karla, Gabrijela i ja.

Naš je plan bio izraditi ih što više i onda poslati u školu u koju je knjižničarka išla. Nazvala je svoju knjižničarku koja i dalje radi u toj školi. Dogovor je da mi njima pošaljemo naše, a oni nama svoje straničnike.

Mislim da je ovaj projekt super je je bilo jako zabavno. Sve se slažemo dok iz izrađujemo i to mi se sviđa. Bit će zanimljivo vidjeti njihove straničnike kada nam stignu iz Slavonskoga Broda.

Viktorija Vrban, 6. c