Imamo novog urednika!

Uskoro naši ,,veliki” novinari odlaze u srednju školu i zato vodeću palicu treba prepustiti mladim novinarskim snagama. U ponedjeljak 12. 6. 2023.  se održao izbor za novog glavnog urednika. Izbor se održao MŠ Kašina u učionici 5. a razreda. Kandidiralo se četvero učenika i jedna učenica sadašnjih petih razreda koji pohađaju novinarsku grupu. Kada smo ušli u razred, dočekao nas je jedan veliki stol s puno kolača i pića. Učiteljica nam je natočila soka i ponudila nas kolačima. ,,Veliki” novinari i sadašnji glavni urednik, Ivan Đuran, su sjedili na spojenim klupama ispred ploče. Kada smo svi sjeli na svoja mjesta, na projektoru se prikazalo 7 pitanja na koja smo trebali odgovoriti, a bila su vezana uz poznavanje našeg Zmajčeka. Kada smo odgovorili na pitanja, svaki od novinara nam je postavio jedno pitanje. Pitanja su bila zanimljiva i bila su vezana uz naš svakodnevni rad u novinarskoj grupi ili naša mišljenja što bi se moglo poboljšati i sl. Kada smo na sva pitanja odgovorili, svatko si je uzeo još jedan kolač i krenuli smo kućama. Novinari su rekli da će im trebati više vremena da odluče tko će biti glavni urednik. Danas u ponedjeljak 16. 6. su nam na početku sata Hrvatskog novinari došli u razred i rekli tko će biti novi glavni urednik i zamjenik…. Za novog glavnog urednika sam izabran ja Lukas Šebek, a moja zamjenica će biti Petra Klarić. Novinari su bili domišljati tako da su uveli novu titulu koja se zove kreativni urednik. Kreativni urednik je zadužen za izgled članaka i samog lista, a to će biti Fran Kolenković.

Lukas Šebek, novi predvodnik Zmajčeka

Kada sam saznao da ću upravo ja biti novi glavni urednik, bio sam iznenađen jer nisam mogao niti pretpostaviti da ću baš ja biti izabran na ovu časnu poziciju. Kada sam saznao, naravno, osjećao sam se uzbuđeno i već razmišljao o budućnosti. Jako mi to puno znači jer ću imati puno više posla i ići na još više zanimljivih događanja.

Lukas Šebek