Sjećanje na Vukova i Škabrnju nikad ne blijedi

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, u našoj su se školi 17.11 palili lampaši za poginule u Vukovaru i Škabrnji. S obzirom da je na točan datum toga događaja praznik u državi, škole su u sjećanje na žrtve to obilježile dan ranije pa tako i naša škola. Učenici 7.b su s profesoricom Culjak početkom trećeg sata sišli smo do školskog  dvorišta i zapalili lampaše te održali minutu šutnje, dok su drugi razredi imali drugi termin i bili su s profesoricom s kojim su bili taj sat, a niži razredi obilježili su ovaj dan sa svojim učiteljicama i učiteljima raznim aktivnostima u obliku izrade likovnih radova, pisanja pjesama i slično.

Povodom obilježavanja ovog dana važnog za našu domovinu, profesori iz povijesti su za nas napravili Kahoot kviz kojemu smo pristupili u našim Google Classroom učionicama nakon što smo pogledali dva dokumentarna filma o temi stradanja Vukovara u Domovinskom ratu. Najbolji su osvojili nagradu, knjigu o sesvetskoj 144. brigadi koja je sudjelovala u Domovinskom ratu. Na satu razrednika, razrednici su radili razne aktivnosti posvećene obilježavanju Dana sjećanja na Vukovar i Škabrnju. Kao što je vrijeme u te dana rata bilo tužno, hladno i pusto, takvo je vrijeme bilo i u srijedu kad smo se prisjećali na Vukovara.

Učenici koji su osvojili nagrade su:

5. razred: Anđelina P., Luka B., L. Tomakić i Leon Trempetić

6. razred: Ivan Nevistić, Sara Habek

7. razredi: Dominik Klarić, Klara Šambar, Emanuel Jelušić, Tin Rezo i Jelena Velić

8. razred: Antonio Combaj, Petra Kašnar, Antonio Puklin, Mihael Perić, M. Pijetlović, Marko Horvat i Dorotea Kovač

Emanuel Jelušić sa svojom nagradom

Čestitamo najuspješnijima!