Hokus-pokus pričaonica

Hokus-pokus pričaonica je radionica Malih knjižničara koji su učenicima 1. i 2. razreda pričali priču uz izvođenje jednostavnih pokusa povezanih s radnjom. Za priču o princezi Oliviji iz Kraljevine Vugrovecije kojoj roditelji brane treniranje nogometa pa to ona čini potajno u Kraljevini Kašilandiji. Mali knjižničari su pripremili zanimljive pokuse i prezentirali ih djeci nižih razreda. Knjižničarka Katarina Jukić je osmislila priču i organizirala radionicu povodom STEM dana. Jedan od glavnih ciljeva ove radionice je poticanje učenika na čitanje. Svi koji su sudjelovali mogli su se iz prve ruke uvjeriti da čitanje može biti zabavno. Priču su povezivali s prirodnim područjem i pokusima. Pokusi su pokazivali emocionalno stanje glavnih junaka tijekom priče. Učenicima se radionica jako svidjela i jako su se zabavili uz priču i pokuse.

Luka Hrustić